Fontanny na majówkę - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Fontanny na majówkę

Od wtorku, 30 kwietnia, po zimowej przerwie, ponownie zaczną działać fontanny w Tarnowie. Podpisano też umowę z firmą, która wygrała przetarg na ich uruchomienie i utrzymanie.

fontanna

W planach jest uruchomienie fontann: na skwerze ojca Kokocińskiego (naprzeciwko siedziby UMT), skwerze Popiełuszki w pobliżu hotelu Tarnovia, na skwerze ks. kpt. Piotra Gajdy (przy ulicy Bernardyńskiej), przy ul. Wałowej – w miejscu, gdzie znajdują się schody prowadzące do ul. Piłsudskiego i przy pl. Szczepanika (obok szkoły). Cieszyć oko mieszkańców i chłodzić w gorące dni będą także fontanny w parkach: Strzeleckim, Piaskówka i Sanguszków. Otwarta zostanie też tężnia solankowa na "Marcince" oraz włączone zostaną zdroje wodne przy ul. Bitwy pod Studziankami 1, ul. Jasnej 71, ul. Jasnej 77A i ul. Jasnej (przy rogu Słonecznej).

Przetarg na utrzymanie miejskich fontann, tężni solankowej oraz zdrojów wodnych wygrała tarnowska firma Hortar. Do jej zadań będzie należało m.in. utrzymywanie mis fontann i ich elementów budowlanych w ciągłej czystości oraz dbanie o sprawność urządzeń. Za to miasto zapłaci ponad 149 tys. zł.

Fontanny, jeśli pogoda na to pozwoli, mają działać do 30 września.

(mt)